Celowa ekspozycja na zimno i gorąco w domu to rosnący trend

Tauberg wyjaśnił, że możesz ustawić intensywność nacisku, z jakim czujesz się komfortowo. Różne marki mają różne poziomy, dlatego zawsze zaleca się przetestowanie, który poziom jest dla Ciebie najlepszy.

Pamiętaj, że większy nacisk niekoniecznie jest lepszy. „Jeśli zbliżasz się do punktu prawdziwego ostrego bólu, drętwienia lub mrowienia, które trwa dłużej niż kilka sekund, oznacza to, że przesadzasz z presją” – powiedział Tauberg, dodając, że jeśli czujesz się trochę dyskomfort to ok.

Zalety butów kompresyjnych:

Popularność butów kompresyjnych zarówno wśród sportowców, jak i osób niebędących sportowcami wynika z ich wszechstronnych zalet. Niezależnie od tego, czy używasz go przed lub po treningu, czy tylko w dzień biernej regeneracji, możesz niemal natychmiast poczuć różnicę w nogach.

Jeśli używasz go przed treningiem, celuj w około 20 minut. Następnie, w ramach dnia regeneracji, możesz go rozciągnąć nawet do 60 minut. Robienie więcej nie przyniesie więcej korzyści, więc utrzymuj maksymalnie 60-minutowy czas trwania.

Naukowcy zbadali zastosowanie przerywanej kompresji pneumatycznej (IPC) i chociaż stwierdzono pewne korzyści, potrzebne są dalsze badania, aby odkryć wszystkie zmiany fizjologiczne, które mogą wystąpić podczas stosowania IPC.

Poprawa krążenia krwi

Okresowo stosowane ciśnienie wypycha krew z powrotem do żył z kończyn obwodowych, a tym samym poprawia powrót żylny. Stwierdzono, że ta technika ściskania i uwalniania poprawia przepływ krwi w kończynach, ponieważ naukowcy ocenili przepływ krwi w kończynach w spoczynku po zastosowaniu zewnętrznej kompresji pneumatycznej.

W innym badaniu, opublikowanym w Journal of Applied Physiology, przyjrzano się wpływowi IPC na przepływ krwi podczas i po wysiłku fizycznym, a także stwierdzono, że zwiększa on przepływ krwi w kończynach.

Przyspieszona regeneracja

Kiedy mięsień jest używany, pojawiają się małe mikrouszkodzenia. „Te mikrouszkodzenia wprowadzają markery stanu zapalnego do obszaru, który stymuluje regenerację i pomaga mięśniom rosnąć i wzmacniać się” – wyjaśnił Tauberg, zauważając, że nadmiar tych markerów stanu zapalnego może być szkodliwy i opóźniać powrót do zdrowia.

Stwierdzono, że dzięki poprawie wypłukiwania krwi z kończyn dolnych z powrotem w kierunku serca, buty uciskowe przyspieszają usuwanie tych produktów przemiany materii i skutecznie zmniejszają obrzęk i sztywność po urazie mięśni wywołanym wysiłkiem fizycznym.

Istnieje jednak sprzeczność w społeczności naukowej co do tego, w jakim stopniu takie odpady metaboliczne są wypłukiwane. Jedną badaną substancją chemiczną jest kwas mlekowy. Jest to jeden z metabolicznych produktów ubocznych ćwiczeń, który gromadzi się i powoduje ból następnego dnia, sztywność i ograniczony zakres ruchu. W badaniu zbadano, w jaki sposób IPC wpłynie na regenerację i wydajność 21 rowerzystów, gdy zostanie wdrożony między 20-minutową walką na rowerze a 4-minutowym testem na rowerze. Badanie nie wykazało znaczącej różnicy w postrzeganym całkowitym wyzdrowieniu i nie było jasne, czy nastąpił zwiększony klirens mleczanu we krwi.

Zmniejszona bolesność mięśni

Tauberg wyjaśnił, że podobnie jak w przypadku masażu tkanek głębokich, nacisk zapewnia wrażenie podobne do masażu, które może pomóc zmniejszyć ból i bolesność mięśni oraz poprawić zakres ruchu.

Badanie, w którym oceniano, w jaki sposób buty uciskowe wpłynęły na krótkoterminowy próg odcisku do bólu u 24 dobrze wyszkolonych sportowców, wykazało, że IPC może przyspieszyć regenerację po wyczerpującej sesji treningowej.

Buty uciskowe zostały również powiązane z redukcją objawów opóźnionej bolesności mięśni lub DOMS po wysiłku i do 48 godzin później. Badacze przyjrzeli się, w jaki sposób IPC wpłynie na DOMS dziewięciu zdrowych sportowców płci męskiej po wykonaniu biegów wahadłowych. Zgodnie z ich ustaleniami, IPC jako część reżimu treningowego „powinni być w stanie zwiększyć objętość treningu przy zmniejszonym ryzyku dyskomfortu i kontuzji”.

Z drugiej strony, podczas gdy uczestnicy ultramaratonu zgłosili subiektywne korzyści z używania IPC postrace, badanie opublikowane w Journal of Orthopaedic & Sports Physical Therapy nie wykazało „żadnych korzyści funkcjonalnych o znaczeniu klinicznym”.

Zagrożenia związane z noszeniem butów kompresyjnych

Tauberg powiedział Healthnews, że buty kompresyjne mają bardzo minimalne ryzyko dla zdrowia, a zdrowa osoba powinna móc z nich korzystać codziennie bez żadnych problemów. Zaleca się jednak zachowanie ostrożności i skonsultowanie się najpierw z pracownikiem służby zdrowia, jeśli występują następujące schorzenia.

  • Problemy sercowo-naczyniowe
  • Problemy z krzepliwością krwi
  • Ostra zakrzepica żył głębokich
  • Otwarte rany
  • Szwy

Czy buty kompresyjne są dla Ciebie?

Czasopisma naukowe i badania naukowe wskazują na pewną skuteczność butów kompresyjnych. Jednak podkreślają również potrzebę dalszych badań, aby w pełni zrozumieć mechanizmy fizjologiczne występujące przy przerywanej kompresji pneumatycznej.

Dlatego jest zbyt wcześnie, aby wyciągać wnioski, że buty kompresyjne pomogą poprawić wydajność i znacznie zmniejszą zmęczenie i bolesność mięśni. Ich popularność często wynika z subiektywnego uczucia odprężenia i ulgi w bólu, które wywołują. W naszym stresującym i wiecznie aktywnym świecie 20-minutowa terapia butami kompresyjnymi może być tym, czego potrzebujesz, aby się naładować, a może nawet uciąć sobie krótką drzemkę.

Ważne jest również, aby podkreślić, że chociaż jest to obiecująca metoda dodania do protokołu pasywnej regeneracji, nie powinna zastępować dni spędzanych na aktywnej regeneracji, takiej jak chodzenie i rozciąganie.

„Piękno posiadania takiego masażu polega na tym, że możesz go wykonywać w wolnym czasie i czerpać korzyści z masażu, zwłaszcza jeśli nie jesteś fanem dotykania podczas masażu”.

Alex Tauberg

Dodając, że stało się to o wiele wygodniejsze, a zwłaszcza ostatnio cena stała się bardziej przystępna, dzięki czemu jest bardziej dostępna dla ogółu społeczeństwa.

Posiadanie zdrowia i długowieczności wysoko na liście priorytetów często oznacza znajomość najnowszych narzędzi do optymalizacji zdrowia. Niezależnie od tego, czy jesteś zapalonym biohackerem, czy dopiero zapoznajesz się z tym terminem, musisz mieć świadomość, że branża zdrowia i dobrego samopoczucia stale się rozwija. Nowe urządzenia i testy, które obiecują narzędzia do przejęcia kontroli nad zdrowiem, dłuższego życia i pełnego wykorzystania potencjału, pojawiają się niemal co miesiąc.

Kluczowe dania na wynos:

  • Branża biohackingu nieustannie ewoluuje i często wprowadza na rynek nowe produkty.
  • Celowa ekspozycja na zimno i gorąco w domu to rosnący trend.
  • Biohakerzy są bardzo zainteresowani różnymi testami domowymi, aby określić ilościowo ich samopoczucie.
  • Kolejną innowacją są plastry NAD+, które mogą dostarczyć 500 miligramów NAD+ w ciągu 4–12 godzin; jednak ich skuteczność i bezpieczeństwo nie zostały w pełni ustalone.

Aby być na bieżąco z tym, co jest modne w tym roku, zapytaliśmy biohakerów, jakie są ich rosnące trendy i co znajduje się na ich liście zakupów biohakerów w 2023 roku.

Co to jest biohackowanie?

Biohacking to praktyka polegająca na wprowadzaniu zmian w stylu życia w celu osiągnięcia optymalnego zdrowia i wydajności. Wspiera bardzo zindywidualizowane podejście. Dlatego każdy, kto uważa się za biohackera, podejmuje świadome decyzje dotyczące swojej diety, kondycji, snu, radzenia sobie ze stresem i środowiska, aby zapewnić sobie najlepszą wersję siebie. Obserwuje się rosnące wskaźniki adopcji, ponieważ coraz więcej osób jest zainteresowanych technologiami i praktykami, które pomagają im przejąć kontrolę nad swoim samopoczuciem.

Podczas gdy wiele bardzo skutecznych biohacków jest bezpłatnych – patrzenie w słońce, uziemienie, praca z oddechem i medytacja – biohakerzy często używają dodatkowych narzędzi i sposobów, aby przenieść swoje zdrowie na wyższy poziom i śledzić po drodze szeroki zakres wskaźników.

Lista zakupów biohakerów

Niektóre popularne biohacki mają wystarczające badania, aby potwierdzić ich skuteczność, podczas gdy inne wciąż potrzebują więcej danych. Na przykład nauka nadrabia zaległości, jeśli chodzi o pewne rozwiązania długowieczności. Dlatego zanim wskoczysz na nowy modowy biohacking, przeczytaj literaturę lub skonsultuj się z pracownikiem służby zdrowia.

Przyjrzyjmy się teraz, dlaczego te modalności i narzędzia znalazły się na liście zakupów biohakerów w 2023 roku.

Zimna terapia

W wywiadzie dla HealthNews, Michael Roviello, właściciel Optimyze, powiedział, że największe trendy, jakie obserwuje obecnie w społeczności biohackingowej, to celowa ekspozycja na ciepło i zimno. „Rośnie liczba dystrybutorów łaźni lodowych, a teraz pojawia się również wiele nowych firm, które sprzedają urządzenia do użytku domowego” — powiedział, dodając, że wiele firm zajmujących się sauną radzi sobie również naprawdę dobrze sprzedając sauny do użytku domowego.

Zimna terapia lub zimna termogeneza polega na spędzeniu kilku minut w prawie zamarzającej zimnej wodzie lub między 36oF – 55oF (1,7oC – 12,7oC). Chociaż początkowo może się to wydawać niewygodne, zimne kąpiele mają wiele potencjalnych korzyści. Na przykład wykazano, że kontakt z zimną wodą zmniejsza stan zapalny. Może to pomóc złagodzić ból i dyskomfort w stanach takich jak zapalenie stawów, a nawet może mieć działanie przeciwstarzeniowe.

Dodatkowo stwierdzono, że aktywuje białka szoku zimnego i wzmacnia układ odpornościowy. Białka te pomagają chronić komórki poprzez stabilizację ich struktur, a także regulują ekspresję genów, umożliwiając komórkom przystosowanie się do zmieniających się warunków i utrzymanie ich normalnych funkcji. Ponadto ich działanie przeciwzapalne pomaga przyspieszyć regenerację tkanki mięśniowej po treningu, dlatego od wielu lat jest popularną metodą regeneracji wśród sportowców.

Inną popularną zaletą zimnych zanurzeń jest aktywacja brunatnej tkanki tłuszczowej lub brązowej tkanki tłuszczowej (BAT). Ten brunatny tłuszcz jest bardzo aktywną tkanką, która pomaga spalić więcej kalorii, a wielu biohakerów go uwielbia, ponieważ pomaga pozbyć się białego tłuszczu.

Terapia ciepłem

Niezależnie od tego, czy jest to tradycyjna sauna fińska, czy sauna na podczerwień, rośnie zapotrzebowanie na te urządzenia do użytku domowego. Występują w różnych kształtach i rozmiarach. Niektóre są wykonane z drewna, inne przypominają namiot, który ma generować ciepło.

Kąpiel w saunie nie jest nową koncepcją. Jest częścią wielu kultur od tysięcy lat, ale ponieważ badania wciąż rzucają światło na jego zalety, biohakerzy wskakują na pokład.

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę https://animale-me-gummies-official.top .

Contents