Cedric Bryant on ACE teadusdirektor.

Cedric Bryant on ACE teadusdirektor.

Dieediga on keelatud teraviljad, kaunviljad, piimatooted, sool, rafineeritud suhkur ja kõik töödeldud toidud. Paleo toitumiskava põhieeldus – et peaksime sööma rohkem “päris” toitu – on kergesti toetatav. 

Muidugi on võimatu täiuslikult jäljendada koopainimese dieeti – lõppude lõpuks ei küti paljud meist ise oma metsikut ulukit, söövad ainult metsikult kasvanud mahetoitu või rohumaa liha, püüavad ise kala ega veeda terve päeva ringi jooksmas. toidu otsimine. Reaalsus on see, et meie praeguses toidukeskkonnas oleks paljudel inimestel raske pikaks ajaks täielikult kõrvaldada tohutul hulgal laialdaselt kättesaadavaid töödeldud toiduaineid.

Esmapilgul tundub Paleo Dieet siiski üsna tervislik. Kes suudaks vaielda täisväärtusliku toiduvaliku vastu, et te mitte ainult ei tea nende kasvatamise või kasvatamise asukohta, vaid saate aru ka igast koostisosade loendis olevast sõnast? Tegelikult näeb puu- ja juurviljade, kala ja pähklite rikas dieet välja märkimisväärselt sarnane Vahemere dieediga, mida paljud uuringud on tunnistanud maailma kõige tervislikumaks dieediks.  

Probleem on seotud Paleo dieedi muude aspektidega; täpsemalt teravilja ja piimatoodete puudumine ning rõhk lihale. Lõppude lõpuks on uuringud näidanud täisteratoodete, kaunviljade ja madala rasvasisaldusega piimatoodete kasulikkust. Ja me teame, et liiga palju punast liha on seotud südamehaigustega. Piimatoodete puudumise tõttu võib kaltsiumi ja D-vitamiini tarbimine selle toitumiskava järgi olla eriti madal, mis võib kahjustada luude tervist. Toit kipub olema ka väga madala süsivesikute sisaldusega, mis võib kaasa aidata sportlaste ebaoptimaalsele sooritusvõimele. Siiski pole midagi väärt, et Paleo toitumiskava saab kohandada toitainete puuduse vältimiseks või aktiivse elustiili toetamiseks, kuid tavainimene näeb tõenäoliselt vaeva.

Üldiselt puuduvad kvaliteetsed teadusuuringud, mis hindaksid Paleo dieedi eeliseid ja piiranguid. Paleo eelretsenseeritud uuringute teaduslik otsing on šokeerivalt lühike, vaid mõned väikesed ja lühiajalised uuringud, mis hindavad selle eeliseid ja riske. Ent ekspertarvustajate paneeli ülesandeks oli reastada USA uudiste jaoks 29 dieeti World Report paigutas Paleo dieedi kõige alumisse ossa, vaid 2 tärni 5-st. Mõõdeti laias valikus muutujaid, sealhulgas toitumise üldist kvaliteeti, lühi- ja pikaajalist kaalukaotust, selle järgimise lihtsust, toitumist, ohutust, diabeedi ja südame tervist. Dieet sai iga kategooria kohta kainestavalt 2 tärni. Plussid? See sobib lihasööjatele ja on väga madala naatriumisisaldusega. Miinused? Sellel puuduvad teraviljad ja piimatooted, sellel on kõrge üldine rasvasisaldus ja kõrge hinnasilt. Paleo dieedi järgijad avaldasid USA uudiste uuringule täieliku ümberlükkamise, väites Paleo-tüüpi toitumiskava eeliste poolt. On mõistlik märkida mõned nende argumendid. Näiteks kui Paleo järgijad rõhutavad oomega-3 rasvhappeid (ja mitte igat tüüpi rasvu); tarbida mitmesuguseid köögi- ja puuvilju; söö ainult tervislikku liha (nagu plaan soovitab) ning väldi töödeldud salaamit, bolognat, peekonit ja vorsti; ja nõustuge sellega, et nad ei pruugi saada soovitatavas koguses kaltsiumi või D-vitamiini (ja järelikult võtavad D-vitamiini ja kaltsiumilisandit), siis peaksid nad selle plaaniga hästi hakkama.

Vaadake teemat Küsige ACE eksperdilt, et teada saada, mida teised registreeritud dietoloogid Paleo dieedi kohta ütlevad.

Tunnistan seda – olen techno-geek. Mõned peavad mind tervise- ja spordimaailmas haruldaseks, kuid ma näen suurt väärtust mõistmises, kuidas saame tehnoloogiat tõhusalt kasutada, et aidata mitte ainult iseennast, vaid sadu, tuhandeid ja isegi miljoneid teisi oma tervisliku eluviisi eesmärgi saavutamisel. Kuigi mõned väidavad, et tehnoloogia on üks tegevusetuse põhjusi, näen seda potentsiaalse vahendina kehalise aktiivsuse suurendamiseks. Olen viimased kolm aastat uurinud Twitteri ja kehalise aktiivsuse kohta. Osa sellest uuringust oli mõeldud Twitteri enda jõu sügavamaks mõistmiseks. Olen nõus, et Twitteris võib olla palju müra – kes kontrollib, kus, milliseid filme ta näeb või milline on tema lemmikspordimeeskond, kuid sealt võib leida ka häid treeningnõuandeid, tervislikke retsepte ja isegi virtuaalse treeningsõbra. Twitteril on võimas funktsioon nimega Loendid. Selle asemel, et jälgida üksikut inimest, saate jälgida tervet rühma sarnaselt mõtlevaid kasutajaid. Selle postituse jaoks lisasin mõned oma lemmikud Twitteri kasutajad avalikku loendisse, mille leiate minu Twitteri lehelt. Lisan jätkuvalt uusi huvipakkuvaid Twitteri kasutajaid ja julgustan teid allpool kommenteerides teisi soovitama. Alates brändidest kuni ajalehtedeni, individuaalsetest koolitajatest kuni tuntud professionaalideni saate jälgida kogu loendit või ainult mõnda siin esile tõstetud loendit.

Keda jälgida: @nytimeshealth

Ajalehe The New York Timesi tervisekirjanike voog sisaldab värskete terviseuudiste ja teabe sotsiaalset jagamist meditsiinist fitnessini, toitumisest tervishoiuni ja kõige selle vahepealse kohta.

Keda jälgida: @harvardhsph

Harvardi elevandiluust tornidest pärit Harvardi rahvatervise kooli Twitteri voog pakub võimsaid ideid tervislikuma maailma loomiseks, hõlmates eksperte paljudelt erialadelt, harides uusi põlvkondi ülemaailmseid tervisejuhte ja viima uuenduslikke ideid laborist inimeste ellu.

Keda jälgida: @greatist

Greatist nimetab end «usaldusväärseks terviseks». fitness allikas noortele, taiplikele ja sotsiaalsetele inimestele. Nad mõistavad, et tervis ja sobivus on rasked, seega on nende ülesanne teha asju lihtsamaks ekspertide poolt heaks kiidetud, PubMedi kontrollitud sisu kaudu, üks säuts korraga.

Keda jälgida: @TEDMED

Kuulsate TED konverentside «noorem vend» TEDMED pakub ainulaadset multidistsiplinaarset uuendajate ja juhtide kogukonda, kes jagavad ühist otsustavust luua parem tulevik tervises ja meditsiinis. Säutsudes on sageli lingid valgustavatele ja uuenduslikele 20-minutistele TEDMED-vestlustele.

Keda jälgida: @acefitness

Kuidas ma ei saaks mainida oma lemmiktervise/fitnessi/terviseorganisatsiooni? American Council on Exercise on juhtiv fitness- ja personaaltreeneri sertifikaat, täiendõppe ja koolituse organisatsioon, mis on pühendunud kehalise aktiivsuse eeliste propageerimisele ning ameeriklaste kaitsmisele ohtlike ja ebatõhusate treeningtoodete ja juhendamise eest.

Keda jälgida: @drcedricbryant

Minu kangelane dr Cedric Bryant on ACE teadusdirektor. Tema säutsud ulatuvad inspireerivast õpetlikuni, vaimukast informatiivseni. Kas teil on küsimusi fitnessi, tervisedenduse või heaolu kohta? Tõenäoliselt on tal õige vastus.

Keda jälgida: @HassAvocados

Twitterist leiate palju tervislikke toite. Näiteks vaadake Hassi avokaadost – minu uusimat lemmiktoitu. Nende säutsud sisaldavad näpunäiteid, nippe ja teavet. Vaadake selle postituse ülaosas mainitud täielikku Twitteri loendit, et leida muid suurepäraseid näiteid toitude kohta, mis kasutavad Twitterit jagamiseks.

Meeldib või mitte, aga suvi hakkab läbi saama. Grillitud kana ja köögiviljad tagaaias ning loomulik higistamine päikese all asendub peagi kahe asjaga: lehtede ja lumehelvestega. Teie tervislikud harjumused soojadel kuudel võisid aidata teil toonust tõsta või paar kilo kaalust alla võtta, seega ärge laske aastaaegade vaheldumisel oma edusamme pärssida. Nende nelja näpunäide abil hoidke oma suvine keha tugevana, tervena ja külmematel kuudel!

1. Olge mugavustoiduga ettevaatlik

Suvi ei ole tuntud oma kõrvitsa, piparmündi ega õuna poolest. Aga arvake ära, mida? Sügis kindlasti. Viilutatud arbuus ja äsja korjatud mustikad kipuvad andma teed karamellõuntele, kõrvitsapirukatele, piparmündikuumadele šokolaadidele ja Halloweeni komme täis kaussidele. Kui kavatsete ennast ravida, tehke täpselt seda: kohelge seda nagu maiust. Kui teil tekib harjumus haarata iga kord kodust lahkudes üks-kaks tükki Halloweeni kommi, on teie suvine keha esimene asi, mis kannatab. Selle asemel nautige üks-kaks korda nädalas ja nautige iga suutäit süütundeta ja eelistatavalt mitte jooksu pealt. Oh, ja olge teadlik kõigi selle hooaja lemmikjoogist: Pumpkin Spice Latte. Grande toob sulle tagasi 380 kalorit. Jäta piits vahele ja koori 2 protsendi asemel – vähendad selle koheselt 260 kalorini.

2. Tervena püsimiseks püsige hüdreeritud

Higine suvepäev paneb meid H2O-d nagu professionaalid nutma, kuid temperatuuri langedes muutuvad meie reisid vesijahutisse harvemaks. Ilma kuuma päikeseta ei pruugi te end janu tunda, kuid uskuge meid, teie keha vajab siiski palju vett, et töötada (ja välja näha!) võimalikult terve. Paljud uuringud on leidnud seose tooteulevaade.top vee joomise ja kehakaalu langetamise vahel. Vesi lihtsalt aitab teil end täiskõhutundega tunda, mis võib viia päevase kaloritarbimise vähenemiseni. Ja kui soovite jõusaalis oma suvist toonust säilitada, kaasnevad teie parimate jõutreeningutega korralik hüdratsioon; lihased vajavad vett, et vältida kurnatust ja funktsioneerida kõige paremini. Toidu- ja toitumisamet soovitab naistele 91 untsi vett päevas ja meestele 125 untsi erinevate jookide (80 protsenti) või toiduga (20 protsenti) kaudu. See on rohkem kui tavaline «kaheksa 8-untsi klaasi» päevas!

3. Kasutage sügiskoristust treeninguna

Selleks, et tunda end aastaringselt rannavalmina, on oluline leida hiilivaid viise, kuidas kogu päeva jooksul treenida. Haiguste tõrje ja ennetamise keskused soovitavad 150 minutit mõõduka intensiivsusega füüsilist tegevust nädalas, kuid nad ei täpsusta, kuidas ja kus. Miks mitte tegeleda oma õue ja pika ülesannete nimekirjaga, lisades jõusaali veidi küünarnukimääret. Harvardi tervise andmetel põletab 155-naelane inimene 30 minuti jooksul lehti riisudes 149 kalorit ja rennide puhastamise ajal 186 kalorit. Ärge unustage ka muid ülesandeid: muru väetamine, garaaži korrastamine ja aia talveks ettevalmistamine.

4. Ärge kasutage vähem päevavalgust ettekäändena mitte treenida

21. juuni, aasta pikim päev, on vaid magus suvemälestus. Praegune reaalsus on see, et päevad muutuvad lühemaks ja ööd pikemaks ning vähem päikesevalgust tähendab paratamatult rohkem siseruumides veedetud aega. Sega kokku. Iga päev 45 minutit jooksulindil võib igaühel igav olla. Pöörake oma kardiomasinaid nädala jooksul (kas olete kunagi sõudmist proovinud?) ja ärge piirduge jõutreeningutega ainult hantlitega. Meditsiinipall, TRX Suspension Trainer ja keharaskusega harjutused on kõik suurepärased variatsioonid. Kui nautisite kunagi hommikuvalguses kella kuuest jooksmist, peate oma suvise treeningu hoo hoidmiseks tegema muudatusi. Leidke jooksusõber, et saaksite pimedas turvaliselt joosta või lülitage enne tööd kardiotreeningusse. Päikeselise ranna treeningut, mis koosneb ujumisest, süsta- ja aerulauasõidust, ei saa jätta ilma asendustegevuseta, vastasel juhul kaob teie raske töö. Proovige siseruumides kaljuronimist või CrossFiti klassi. Kes teab? Sinu uus talvine tegevus võib lihtsalt saada sinu lemmikuks!

Kui olete huvitatud töötamisest ACE sertifikaadiga personaaltreeneri või ACE tervisetreeneriga, et aidata teil säilitada või parandada oma praegust tervise- ja vormisoleku taset, klõpsake siin, et leida oma piirkonnas ACE professionaal. 

Aastaid tagasi soovitati kopsuhaigetel inimestel rahulikult võtta ja pingelisest tegevusest eemale istuda. Tänu meditsiinilistele uuringutele on need ajad möödas.

On kindlaks tehtud, et regulaarne treenimine on kasulik kopsuhaigusega inimestele. Aktiivne ja vormis püsimine võib aidata teil kergemini hingata ja teha rohkem väiksema pingutusega, parandades teie elukvaliteeti ja vähendades teiste terviseprobleemide riski. Enamik inimesi peab kerget hingamist iseenesestmõistetavaks. Kuid kui teil on kopsuhaigus, nagu astma, krooniline obstruktiivne kopsuhaigus (KOK) või piirav kopsuhaigus, on hingamine midagi, millest olete alati teadlik, ja õhupuudus võib olla tõsiasi. Kuid treening võib aidata.

Suurendage füüsilist vormi, hingake kergemini

Regulaarne treenimine ei ravi põhilist kopsuhaigust ega paranda kopsufunktsiooni, küll aga vähendab õhupuudust ja parandab igapäevatoimingute sooritamise võimet. Samal ajal vähendab regulaarne treenimine teie riski haigestuda muudesse tõsistesse seisunditesse, nagu diabeet, osteoporoos ja südamehaigused. Kopsuhaigustega inimesed on sageli istuvad aktiivsusega kaasneva õhupuuduse tõttu. Kuid istuv eluviis toob kaasa kardiovaskulaarse vormi ja lihasjõu kaotuse, mis omakorda süvendab õhupuudust – see on nõiaring. Selle tsükli katkestamine fitness-treeninguga aitab kehal tõhusamalt töötada ja aitab teil paremini ära kasutada iga hingetõmbega sissevõetavat hapnikku. See omakorda toob kaasa õhupuuduse vähenemise. Regulaarne treenimine aitab vähendada ka ärevust ja depressiooni, haigusseisundeid, mis sageli kaasnevad kopsuhaigustega.

Kopsu taastusravi

Ambulatoorne kopsude taastusravi on suurepärane programm kopsuhaigustega inimestele. Õdede ja treeningfüsioloogide juhendamisel teete kardiovaskulaarseid, jõu- ja painduvusharjutusi ning hingamislihaste treeninguid. Töötajad jälgivad tähelepanelikult sümptomeid, muutusi ravimites ja treeningule reageerimist, et olla kindel, et teie edusammud on püsivad ning kõik ettenähtud treeningud on teie jaoks ohutud ja tõhusad. Samuti hoiavad nad ühendust teie tervishoiuteenuse osutajatega, et tagada parim võimalik hooldus. Haridustunnid on kopsude taastusravi võtmeosa, kus patsiendid ja nende pereliikmed õpivad tundma ravimeid, hingamistehnikaid, sümptomite juhtimist, hapnikuravi, energiasäästu ja töö lihtsustamist. Sotsiaalne toetus on programmi teine ​​element. Õpid tundma teisi, kes seisavad silmitsi sarnaste väljakutsetega. Kui olete huvitatud kopsu taastusravist, küsige oma tervishoiuteenuse osutajalt saatekirja. Neid programme pakutakse tavaliselt haiglas või kliinilises keskkonnas ja need on sageli kaetud tervisekindlustusega.

Tõuse üles ja ole aktiivne

Kui teie kopsuhaigus on kergem ja soovite lihtsalt aktiivsemaks muutuda, rääkige oma tervishoiuteenuse osutajaga, millised harjutused on teie jaoks kõige paremad ja kuidas ravimeid oma treeningkavaga kooskõlastada. Näiteks astmahaiged vajavad sageli annust. sissehingatud albuterooli enne rasket treeningut, et hoida hingamisteed lahti. Ujumine ja muud veetegevused on astmahaigetele head valikud, kuna õhuniiskuse tõttu on kõndimine paljude jaoks ohutu ja tõhus treening.

Ole aktiivne, naudi elu

Kopsuhaigus ei tähenda, et peate elama elu kõrvalt. Tegelikult on astmahaigetel palju olümpiasportlasi. Maailmaareenil võistlemine ei pruugi olla teie eesmärk, kuid vormis ja aktiivne olemine võib tähendada, et saate ilma liigse õhupuuduseta trepist ronida, poes käia ja oma lapse või lapselastega mängida. Regulaarne treenimine aitab teil elust maksimumi võtta – nii praegu kui ka järgmistel aastatel.

Lisaressursid

Ameerika südame-veresoonkonna ja kopsude rehabilitatsiooni assotsiatsioon National Emphysema Foundation WebMD

PDF-i eelvaade

Kas vananemise tõttu kaotame funktsionaalsuse? Või jääme vanaks, kuna kaotame funktsionaalsuse?